Jdi na obsah Jdi na menu

historie Sídliště Na Dědině

Sídliště Na Dědině je jedno z pražských sídlišť.
Nachází se v Praze 6-Ruzyni a z menší části (např. základní škola) v Liboci, nedaleko letiště mezi ulicemi Vlastina a Evropská. Hlavní obytnou zónou sídliště je deset dvanáctipatrových bytových panelových domů, které byly postaveny začátkem osmdesátých let. V těchto domech je zhruba 1600 bytů 1. kategorie (3+1 a 2+kk).
Dále vyrostly v letech 1984 až 1986 na Dědině čtyřpatrové panelové domy v různých variacích (4+1, 3+1, 1+kk) celkem v počtu 47 vchodů a dále rodinné domky, restaurace a školka.
Na Dědině je základní škola Dědina.
V roce 1987 byl dostavěn kulturní dům „Delta“, ve kterém se nacházelo zdravotní středisko, restaurace, vinárna, policie,obchody, pošta, dříve tu býval i kinosál s Klubem Delta. Od roku 2007 prochází kulturní dům základní rekonstrukcí.
V listopadu roku 2006 vyrostlo v blízkosti sídliště nové obchodní centrum Šestka. Je umístěno nedaleko sídliště směrem k letišti Ruzyně.
Na sídlišti má být v budoucnu i stanice metra A Dědina. Zatím je nejbližší stanicí Dejvická, v současné době se staví prodloužení metra A do Motola.
Z Dědiny je dobrá dostupnost do centra autobusy 218 a 119 ke stanici linky metra A Dejvická, 108 a 225 směrem k Břevnovu a na Bílou Horu a 179 a 225 na Jihozápadní Město.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA