Jdi na obsah Jdi na menu

Školky v Praze 6 budou v létě nabízet příměstské tábory

6. 3. 2012Mateřské školy v městské části se v létě otevřou ve větším rozsahu formou příměstských táborů a letních školiček. Nový systém umožní navštěvovat školku i starším dětem.

Městská část Praha 6 připravila pro letošní letní prázdniny zcela nový systém provozu mateřských škol. „Provoz mateřských škol tak, jak během roku fungují, bude přes léto přerušen. V jednotlivých školkách pak budou probíhat týdenní prázdninové aktivity," uvedl radní pro školství Ondřej Balatka. Dosavadní systém měl řadu nevýhod. Byl administrativně nepružný, často kolidoval s plánovanou údržbou a rekonstrukcemi škol a neumožňoval ani plné čerpání dovolené pedagogů.

Na prázdninový týden mohou rodiče přihlásit i sourozence do 10 let, který do školky už nechodí. Týdenní programy budou probíhat formou příměstských táborů a letních školiček, kdy dítě ráno do školky přijde a odpoledne odejde, nebo škol v přírodě na celý týden. Školky mají možnost budovu pronajmout i jinému subjektu, který týden pro děti připraví.

Systém bude nabízet široké množství aktivit. Půjde například o výuku angličtiny, sportovní aktivity, keramiku, vycházky po Praze, jednodenní výlety do přírody, tanec nebo hudbu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Příměstský tábor

(Eva Svobodová, 18. 3. 2015 18:27)

Mám zájem o Váš příměstský tábor o prázdninách , prosím o zaslání přihlášky a bližší informace. Děkuji S pozdravem Eva Svobodová